zavřít
Hardiknut

dánský a anglický král

Narození:
1018 ,přidej místo narození
Úmrtí:
8. 6. 1042  ve věku 24 let,  Lambeth  †
Znamení:
-
Výška:
přidej výšku
Váha:
přidej váhu
Barva očí:
přidej barvu očí
Barva vlasů:
přidej barvu vlasů
Postava:
přidej postavu
Národnost:
přidej národnost
Rasa:
přidej rasu
Náboženství:
přidej náboženství
Velikost bot:
přidej velikost bot
Velikost oblečení:
přidej velikost oblečení
Hodnotit:
Líbí Nelíbí

0 se líbí, 0 se nelíbí

ODEBÍRAT NOVINKY O TÉTO OSOBNOSTI

Hardiknut, král Dánska a Anglie, se narodil v roce 1018 jako jediný syn Knuta I. Velikého a Emmy Normandské. Po smrti Knuta, v roce 1035, nastoupil Hardiknut na trůn jako Knut III. Nemohl se ale dostat do Angie, kde chtěl uplatnit svůj nárok na trůn, díky konfliktu s norským králem Magnusem I. Regentem v Anglii byl Hardiknutův nevlastní bratr Herold I., který se stal v roce 1037 anglickým králem. Hardiknut uzavřel dohodu s Magnusem o tom, že pokud některý z nich nezanechá po sobě dědice, druhý král bude jeho nástupcem. Urovnal ta k spory se Skandinávií. Poté se Hardiknut vydal do Angie získat trůn. Herold I. zemřel 17. března 1040 dříve, než invazní vojsko Hardiknuta připlulo. Hardiknut se tak mohl stát králem Angie. Tento panovník byl znám jako krutý a nepopulární. Často zvyšoval daně, aby pokryl vojenské výdaje V roce 1041 k němu přicestoval jeho nevlastní bratr Eduard (pozdější král Eduard III.) a Hardiknut ho učinil svým dědicem. Hardiknut zemřel 8. června 1042 v Lambeth. Pohřben byl ve Winchesteru. Králem se stal Eduard a trůn tak vrátil anglosaské linii. …zobrazit celý životopis

Upravit životopis

Životopis

Hardiknut, král Dánska a Anglie, se narodil v roce 1018 jako jediný syn Knuta I. Velikého a Emmy Normandské.
Po smrti Knuta, v roce 1035, nastoupil Hardiknut na trůn jako Knut III. Nemohl se ale dostat do Angie, kde chtěl uplatnit svůj nárok na trůn, díky konfliktu s norským králem Magnusem I. Regentem v Anglii byl Hardiknutův nevlastní bratr Herold I., který se stal v roce 1037 anglickým králem.
Hardiknut uzavřel dohodu s Magnusem o tom, že pokud některý z nich nezanechá po sobě dědice, druhý král bude jeho nástupcem. Urovnal ta k spory se Skandinávií. Poté se Hardiknut vydal do Angie získat trůn. Herold I. zemřel 17. března 1040 dříve, než invazní vojsko Hardiknuta připlulo. Hardiknut se tak mohl stát králem Angie.
Tento panovník byl znám jako krutý a nepopulární. Často zvyšoval daně, aby pokryl vojenské výdaje V roce 1041 k němu přicestoval jeho nevlastní bratr Eduard (pozdější král Eduard III.) a Hardiknut ho učinil svým dědicem.
Hardiknut zemřel 8. června 1042 v Lambeth. Pohřben byl ve Winchesteru. Králem se stal Eduard a trůn tak vrátil anglosaské linii.